Jak wygląda wyposażenie ochronne kierowcy cysterny chemicznej?Kierowca cysterny chemicznej może być narażony na bezpośredni kontakt z różnymi substancjami chemicznymi, które mogą być szkodliwe, a nawet groźne dla jego życia i zdrowia. W związku z tym zobligowany jest do tego, aby posiadać stosowny strój, a także niezbędne elementy wyposażenia ochronnego.

Czytaj dalejSzkoła kierowców - Twoja szansa na karieręZdobycie uprawnień do wykonywania pracy jako kierowca zawodowy otwiera nowe możliwości zatrudnienia na dobrze płatnym i atrakcyjnym stanowisku. Jeżeli chciałbyś poszerzyć swoje kwalifikacje i wejść na nową ścieżkę kariery, szkoła kierowców może ci w tym pomóc.

Czytaj dalejJak zdobyć uprawnienia ADR?W Polsce towary niebezpieczne stanowią około 10% udziału w ogólnej liczbie ładunków, które są przewożone transportem lądowym. Z tego najwięcej zajmują paliwa płynne, które transportuje się w cysternach. Aby prowadzić samochód z cysterną wypełnioną towarem niebezpiecznym, trzeba zdobyć odpowiednie uprawnienia.

Czytaj dalejPrawo jazdy C+E. Do czego uprawnia?Posiadanie prawa jazdy to duża zaleta, która ułatwia codzienne przemieszczanie się. W niektórych zawodach posiadanie czynnego prawa jazdy jest wręcz wymagane. Należy pamiętać, że prawo jazdy dostępne jest w różnych kategoriach, które uprawniają do jazdy różnymi pojazdami. Wśród kierowców zawodowych szczególnie wymagane jest prawo jazdy kategorii C + E, które upoważnia do prowadzenia większych pojazdów z przyczepą.

Czytaj dalejPrzewożenie towarów niebezpiecznychAutostrady, obwodnice, drogi publiczne – wszystkie te węzły drogowe nie służą jedynie do przemieszczania się z punktu A do punktu B. Tymi samymi drogami odbywają się bowiem transporty substancji, bez których normalne i komfortowe życie byłoby znacznie utrudnione.

Czytaj dalejJak zostać kierowcą cysterny?Posiadanie prawa jazdy to w dzisiejszych czasach duże ułatwienie, które oprócz mobilności i niezależności, gwarantuje także dodatkowe możliwości rozwoju. Mając już uprawnienia kierowcy zawodowego i chcąc poszerzyć swoje kompetencje oraz zwiększyć zarobki, warto zainteresować się profesją kierowcy cysterny - jednego z najbardziej przyszłościowych, lecz wciąż niedocenianych zawodów!

Czytaj dalej